امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

جلسه هم اندیشی طلاب و فضلای شهرستان تاکستان در قم برگزار شد چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸:۳۵


جلسه هم اندیشی طلاب و فضلای شهرستان تاکستان در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۲۹۵

جلسه هم اندیشی طلاب و فضلای شهرستان تاکستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسلامی نماینده مردم این شهر در مجلس خبرگان و بهمن طاهر خانی نماینده مجلس شورای اسلامی این شهر در دفتر قزوینی ها برگزار شد.

 

جلسه هم اندیشی طلاب و فضلای شهرستان تاکستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسلامی نماینده مردم این شهر در مجلس خبرگان و بهمن طاهر خانی نماینده مجلس شورای اسلامی این شهر در دفتر قزوینی ها برگزار شد.
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه هم اندیشی طلاب و فضلای شهرستان تاکستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسلامی نماینده مردم این شهر در مجلس خبرگان و بهمن طاهر خانی نماینده مجلس شورای اسلامی این شهر در دفتر قزوینی ها برگزار شد.

حجت الاسلام علی دوست در این جلسه با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در زمینه حوزه انقلابی گفت: با توجه به اینکه ایشان این موضوع را در جمع نمایندگان طلاب مطرح کردند می توان گفت در حوزه علمیه دست هایی پشت پرده است و افرادی در راستای غیر انقلابی شدن حوزه در تلاشند که ضروری است جلوی آنها گرفته شود.

نماینده طلاب و فضلای شهرستان تاکستان به بیان برخی از شاخصه های حوزه انقلابی پرداخت و گفت: اولین شاخصه اسلام شناس بودن است؛ کسی که اسلام شناسی دقیقی داشته باشد به یقین انقلابی خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به روش و سیره امام خمینی(ره) در می یابیم که ایشان به این دلیل یک انقلابی بزرگ به شمار می رود که اسلام شناسی بزرگ و دقیقی داشته است.

حجت الاسلام علی دوست دومین شاخصه حوزه انقلابی را ولایت پذیری معرفی کرد و اظهار داشت: ولابت همانند مغز عمل می کند و همانگونه که مغز اعضای بدن را مدیریت می کند، ولایت نیز تمامی امور انسانها را تحت مدیریت خود شکوفا می کند.

وی افزود: طلاب علوم دینی باید با در نظر گرفتن تأکیدات امام راحل بر مسأله ولایت، پشتیبان ولایت فقیه باشند؛ طلاب نباید به گونه ای سخن بگویند که آحاد مختلف مردم نسبت به رهبری بدبین شوند.

نماینده طلاب و فضلای شهرستان تاکستان شاخصه سوم حوزه انقلابی را خدمتگزاری به نظام اسلامی و مردم جامعه دانست و عنوان کرد: مسؤولان باید ارزش های نظام را مقدس بشمارند و خالصانه به خدمت برای مردم ولایت مدار ایران بپردازند.

وی در پایان از آقای طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی به کارگیری مدیرانی دلسوز، مؤمن، ولایت مدار و حزب اللهی را در امور این شهر خواستار شد.