امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

طلاب دلسوز مردم باشند چهارشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰:۱۹


طلاب دلسوز مردم باشند تعداد بازدید: ۱۶

امام جمعه قزوین گفت: مردم از طلابی که دلسوز آنها هستند و از آنها دفاع می کنند حمایت می کنند، امروزه وقتی برای یک عالم بزرگداشتی برگزار می شود مردم در آن شرکت گسترده ای دارند و سنگ تمام می گذارند.
 
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی امام جمعه و نماینده ولی فقیه قزوین در جلسه طلاب و فضلای استان قزوین ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از طلاب و فضلا خواست که دلسوز مردم باشند.

 

وی اظهار داشت: مردم از طلابی که دلسوز آنها  هستند و از آنها دفاع می کنند حمایت می کنند، امروزه وقتی برای یک عالم بزرگداشتی برگزار می شود مردم در آن شرکت گسترده ای دارند و سنگ تمام می گذارند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی یاد کردن از بزرگان را در مراسم ها مایه خیر و برکت دانس و ابراز کرد: در صورتی که جلسه ای برگزار شد بایستی نام بزرگان و علما در آن جلسه برده شود و طلاب را با آنها آشنا کنیم.

 

نماینده ولی فقیه قزوین در ادامه به فضیلت ماه های رجب، شعبان و رمضان اشاره کرد و ابراز داشت: ماه های رجب و شعبان مقدمه ورود به ماه رمضان هستند بنابراین انسان خود را برای ورود به این ماه آماده کند.

 

امام جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی اصرار دارند و فرهنگ ایرانی را به جای فرهنگ اسلامی به ما تزریق و خرده فرهنگ های مشرکانه را در جامعه رایج کنند.

 

وی با بیان اینکه برخی در ایجاد دل خشوی های غیر دینی سنگ تمام گذاشته اند گفت: چرا در راستای فعالیت های خودمان اینگونه عمل نمی کنیم و مناسبت های مذهبی که نجات انسان ها در آن است را برجسته نمی کنیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی با بیان اینکه نقشه پیش رو نقشه جهانی است و مختص به کشور خاصی نیست، تصریح کرد: این نقشه جهانی با روحانیت و عالمان دینی بایستی دنبال شود.

 

وی با اشاره به اینکه فرصت ماه رمضان را برای تبلیغ غنیمت بدانیم، گفت: طلاب باید همانند گذشته با سختی های که در تبلیغ وجود دارد دسته و پنجه نرم کنند و با عمل خود، مردم را شیفته حقیقت کنند.

 

نماینده ولی فقیه قزوین در ادامه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در قزوین و مشکلات این استان ارائه کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی در استان، بحران آب است که طلاب بایستی در یام تبلیغ روی این مساله تاکید کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی در پایان اشاره ای به مساله برجام داشت و گفت: یک زمانی می گفتند که همه چیز مردم حتی آب خوردن آنها با برجام حل می شود؛ ولی امروز به صورت طلبکارانه سخن می گویند و انگار، تقصیر کار مردم هستند.