امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

جلسه طلاب و فضلای استان قزوین در قم شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۲:۱۷


جلسه طلاب و فضلای استان قزوین در قم تعداد بازدید: ۳۵۸

جلسه طلاب و فضلای استان قزوین با حضور محمدکاظم انبارلوئی، سردبیر روزنامه رسالت در مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای استان قزوین با حضور محمدکاظم انبارلوئی، سردبیر روزنامه رسالت در مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین مسلم درگاهی، نماینده طلاب و فضلای استان قزوین، در این جلسه به منشور روحانیت امام(ره) اشاره ای کرد و اظهار داشت: هر دینی در جهان حتما بایستی یکسری متفکر داشته باشد چون اگر نباشد آن دین قابل پیاده شدن نیست، در واقع بعد از امامان روحانیت این مسئولیت سنگین را بر عهده دارند.

 

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) روحانیت را به شش قسمت تقسیم کرده است، نخست روحانیت صالح، اینان همواره سینه های خود را در مقابل دشمنان سپر کردند و این نوع روحانیت منفعت بسیار برای اسلام داشته است.

 

حجت الاسلام والمسلمین درگاهی ابراز کرد: روحانیت اصلاح گر، نوع دیگری از روحانیت است که امام به آن اشاره و فرمودند این نوع روحانیت، روحانیان آدم ساز هستند.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه عنوان کرد: روحانیت ساکت و  روحانیت غیر معذب، قشری از روحانیت هستند که برای اسلام نافع نیستند و صدمات زیادی به جامعه وارد می کنند.

 

وی با اشاره به فرمایشات امام(ره)، روحانی نما و روحانیان مخلص را از انواع دیگر روحانیت دانست و اظهار کرد: اینان دین به دنیا فروشان و تحجرگرایان هستند، در واقع اینان در زمان شاه جرأت حرف زدن نداشتند و امروزه مسئولان انقلاب اسلامی را می خواهند زیر سوال ببرند.

 

حجت الاسلام والمسلمین درگاهی در ادامه به برخی از ویژگی های روحانیت انسان ساز از دیدگاه امام(ره) پرداخت و تصریح کرد: روحانیت اصلاح گر به دنبال حفظ وحدت است و در اختلافات شرکت نمی کند و منافقان را ترد و از تشریفات دوری می کند.

 

وی با اشاره به حماسه 9 دی گفت: 9 دی سنگ تمامی بود که بر فرق منافقین زده شد، در واقع این همان بصیرتی بود که رهبری فرمودند که بعد از 8 ماه اغتشاشات داخلی، کشور با 9دی یک نفس راحت کشید.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه در پایان اشاره ای به انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان داشت و گفت: اساتید و فضلایی که شرایط اعلام شده را دارند برای نامزد شدن اقدام کنند.