امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

طلاب واجد شرایط برای حضور در انتخابات نامزد شوند پنجشنبه ۷ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۰:۳۲


طلاب واجد شرایط برای حضور در انتخابات نامزد شوند تعداد بازدید: ۳۸۴

در جلسه هفتگی طلاب و فضلای شهرستان آوج و آبگرم از توابع استان قزوین که با حضور امام جمعه و برخی مدیران این شهرستان برگزار شد درباره حضور طلاب در انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان بحث و تبادل نظر شد و از طلاب واجد شرایط خواستند در این انتخابات نامزد شوند.

 

 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای شهرستان آوج و آبگرم با حضور حجت الاسلام ضیاءالدین هاشمی امام جمعه آوج و حجت الاسلام عباسی رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در دفتر فرهنگی قزوینی ها در قم برگزار شد.
 
حجت الاسلام میرزایی، نماینده طلاب و فضلای آوج در ابتدای جلسه با اشاره به چند روایت از پیامبر اکرم(ص) اظهار اشت: هرکس خودش را عالم بداند و فکر کند که همه چیز را می داند در واقع او جاهل است.
 
وی با اشاره به نزدیک شدن ایام انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان عنوان کرد: در صورتی که افراد دارای شرایط نامزد شدن هستند نسبت به ثبت نام اقدام کنند و وارد میدان شوند.
 
 در ادامه جلسه حجت الاسلام هاشمی امام جمعه آوج، انتخابات مجمع نمایندگان را یک فرصت برای طلاب دانست و اظهار داشت: طلاب به صورت پر شور در این انتخابات شرکت کنند.
 
وی  در ادامه به برخی نیازها و مشکلات شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: منطقه به چند روحانی مستقر نیازمند است که در حال حاضر 6 روستا وجود دارد که دارای خانه عالم هستند؛ ولی روحانی مستقری در آنها وجود ندارد؛ بنابراین طلابی که شرایطش لازم را دارا هستند برای حضور در این برنامه اعلام آمادگی کنند.
 
امام جمعه آوج به برخی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار طلاب تهرانی در سال 96 اشاره کرد و اظهار داشت: خطلاب حضرت آقا همیشه به جوانان است، ما در همه زمینه ها طلاب نخبه زیادی داریم که این دشمنان را خشمگین می کند.
 
حجت الاسلام هاشمی عنوان کرد: بار سنگینی بر روی دوش روحانیت وجود دارد که بایستی تمام تلاش خودشان را انجام بدهند و هرچه در توان دارند فعالیت و خود را به سلاح های علمی فرهنگی و علوم روز مجهز کنند.
 
در ادامه جلسه حجت الاسلام عباسی به برخی از وظایف سازمان تبلیغات اشاره کرد و اظهار داشت: اعزام و سازماندهی شبکه تبلیغ تنها یکی از وظایف این سازمان است در واقع این سازمان دارای برنامه های مختلفی است که در سطح کشور انها را انجام می دهد.
 
وی با اشاره به برخی از مشکلات و بی برنامه گی ها در اعزام مبلغان، اظهار داشت: بی برنامه گی های که در اعزام مبلغان به وجود می آید چند دلیل دارد که یکی از مهمترین دلیل های آن، هماهنگ شدند مستقیم روحانی با اهالی روستا است بدون این که سازمان تبلیغات در جریان باشد و این باعث بی نظمی می شود.
 
حجت الاسلام عباسی با اشاره به اینکه شهرستان آوج دارای 80 منطقه برای تبلیغ در ایام خاص است، گفت: حدود 120 روحانی که تعداد کمی از آنها هم غیر بومی هستند به ما مراجعه می کنند که به تبلیغ بروند ولی با توجه به اینکه انجام این برنامه در مناطق ما ممکن نیست به همین دلیل برخی از دوستان روحانی به قم برگشت داده می شوند.